Pratimas 1.
Kvėpavimas akimis
Jūsų vidinė energija, cirkuliuojanti fizinio kūno kanalais, gali būti nukreipta į bet kokį organą pagal Jūsų pageidavimą. Tam Jums reikia tiesiog sukoncentruoti dėmesį į tam tikrą organą kažkurį laiką. Tai pagrįsta tuo, kad mūsų minčių koncentracija organizme priverčia sustiprintai jame dirbti nervų ląsteles, kurios greičiau ir tikslingiau perduoda impulsą iš centrinės nervų sistemos į organą ir atgal. Jūs pradedate geriau jausti šį organą, kas priveda iki kraujagyslių išsiplėtimo ir geresnės kraujotakos juose. Prisiminkite paprastus autotreningo pratimus: „mano rankos šyla, tampa sunkios ir karštos“. O šyla jos būtent dėl kraujagyslių išsiplėtimo. Ten kur audiniai turi pakankamą maitinimą ( kurį gauna iš dėka kraujo cirkuliacijos) pradeda gerėti organo funkcijos. Juk „badaujančios“ ląstelės negali pilnai atlikti savo funkcijų ir tokiu būdu pasiekiamas organizmo savijautos pagerėjimas ir jo darbingumas. Todėl, kad šiuo metu koncentruojamės į regėjimą, tai mums reikia atkreipti dėmesį į akis kaip instrumentą išorinio pasaulio priėmimo. Dėmesio koncentracijos į akis dėka mes pagerinsime regėjimą ir padidinsime dėmesį š išorinio pasaulio detales.
A. Šį pratimą mes galime atlikti, bet kokioje aplinkoje – namie, darbe, netgi transporto priemonėse ( jei jūs nevairuojate ir jūsų dėmesio nenukreipia aplinkiniai keleiviai) Pajuskite savo akis. Paprasčiausiai be pastangų grįžkite prie minčių apie akis, galite pavartyti akių obuoliais į įvairias puses -tam, kad gautumėte jausmą apie jas. Įsivaizduokite, kad Jūsų akių centre yra mažos skylutės skirtos kvėpavimui. Įsivaizduokite, kad per jas ( kaip per mažytes šnerves) įkvėpdami įtraukiate orą į save. Pajuskite kaip oras praeina per akiduobes ir patenka į plaučius. Paprasčiausiai Jūs įkvepiate ne per nosį ,o per akis. Padarykite mažą pauzę ir iškvėpkite tai pat per akis. Nereikia pagreitintai kvėpuoti, geriau laikykitės savo įprasto ritmo, bet įkvėpti stenkitės truputį giliau, nei įprastai. Kol kas Jums nereikia koncentruotis į jokius išorinius objektus ir „įtraukti“ jų vaizdą į save – viskam savas laikas. Atlikite ne mažiau 12 įkvėpimų – iškvėpimų. Atlikite pratimą bet kokiu laiku 2 -3 kartus per dieną.
B. Po įsisavinimo „kvėpavimo akimis“ galima pradėti mokintis koncentruotam energijos išmetimui per akis. Tam reikia išsirinkti laiką, kai Jūsų niekas neatitrauks nuo Jūsų užsiėmimo. Galima atlikti šį pratimą tuščiame kambaryje, parke, gamtoje, tuščioje gatvėje, kur Jūs galite leisti sau paeksperimentuoti. Išsirinkite žvilgsniu erdvę, kurioje nėra žmonių, gyvūnų arba elektronikos. Būtent į šią erdvę Jūs ir treniruositės išmesti energiją. Užmerkite akis, giliai įkvėpkite per nosį, pajuskite kaip oras užpildo plaučius. Sulaikykite kvėpavimą 2 – 4 sekundes, vėliau atmerkite akis ir atlikite kryptingą iškvėpimą per skylutes akyse, apie kuriuos mokėmės ankstesniame pratime. Iškvėpimo intensyvumą reguliuokite pagal savo pageidavimą. Galima iškvėpti orą lengvai, įsivaizduojant kaip oras išeina per skylutes kaip šviesus dūmelis. O galima stipriai iškvėpti įsivaizduojant kaip liepsnos liežuvius, sudeginančias bet kokias užkardas. Jūs turite aiškiai pajusti, kaip oras kryptingai išeina iš Jūsų akių į erdvę. Jei Jums sunku įsivaizduoti, kaip oras įeina į plaučius ir sugrįžta, Jūs galite mintimis sulaikyti jį galvoje, įsivaizduojant kad kaukolė tuščia ir gali sutalpinti bet kokį oro kiekį.