ŽVAIGŽDĖ(XVII)- DARYK, KĄ PRIVALAI IR TEBŪNIE BUS KAS BUS
Pagrindinė žmogaus užduotis su spinduliu „Žvaigždė“- padėti kitiems žmonėms susijungti su savo dvasiniu pradu, ir (sąmoningai ar ne) surasti savo kelią ir eiti juo. Tai, ką daro žvaigždė dažniausiai ji pati nepastebi. Pagrindinis jos veikimas ne žodžiuose ar elgesyje, o įdėtoje energijoje. Žmogus „Žvaigždė“ skatina veikti. Šalia jo daugelis daiktų tampa suprantami, o sugalvotas veiksmas priimamas kaip galimas realizuoti. „Žvaigždė“ – idealus šventikas, pamokslininkas ... fanatikas. „Daryk ką privalai ir tebūnie bus kas bus“ –daugelyje vietų tai šio ženklo devizas, ir „Žvaigždei“, skirtingai nei „Saulei“ nesvarbu ar žmogus bus socialiai laimingas, ar gaus nuo to pinigų ir kitų malonumų. „Žvaigždė“ - individualios žmogaus vystymosi programos propaguotojas, bet niekaip ne socialinės. Šio spindulio atstovas labai reiklus ir griežtas sau.
„Žvaigždė“ skuba realizuotis, lyg nuo to realizuojasi ji ar ne priklauso kitų žmonių likimai. Jei būti atviriems, tai iš tikrųjų taip. Daugelis charizmatiškų žmonių būtent „Žvaigždės“ , bet tik tada kaip seka kažkokiu idealu (idėja) ir propaguoja juo tikėti.
Jei kalbėti apie asmeninį „Žvaigždės“ kelią , tai pirmuose gyvenimo etapuose šio spindulio atstovas ieško „tikrojo“ , jausdamas kad jis turi ypatingą paskyrimą. Dažnai jaučiasi „balta varna“, todėl kad negali pasitenkinti tik gyvenimo vertybėmis, siūlomomis ir sociumo peršamomis. Todėl dar vaikystėje konfliktuoja su tais mokytojais, kurie reikalauja formalaus priėjimo ir nesąmoningo užduoties vykdymo. Jausdama savyje „kažką“ ypatingo, „Žvaigždė“ supasi ant savotiškų psichologinių sūpynių : tai įkrenta į išdidumą, tai į depresinę savigraužą. Dažnai įkrenta į „pirmūno kompleksą“ , todėl kad tai ko Žvaigždė siekia turi būti atlikta tobulai ir niekaip kitaip. Ieško savo kelio, kuriam gali atsiduoti visa siela. Keičia veiklos sritis, kompleksuoja, galvoja apie savižudybę. Jei suranda užsiėmimą, atitinkantį daugelį jo nuostatų ir jo pašaukimą ,labai užsidega ir tampa darboholiku. Kartais tai kelia jo vaikiškos dalies maištą, ir vidinis dvilypumas tęsiasi, tik jau naujame lygyje. „ Aš vis tiek negaliu pasiekti tobulumo, todėl sėdėsiu nešvariame netvarkingame bute ir jausiuosi menkysta“
PSICHOLOGINĖS SAVYBĖS
Vystydamasi „Žvaigždė“ praeina tris etapus:
1. „Žvaigždė“, kuri ieško savęs.
Depresija. Tinginystė, išdidumas, amžinos savęs paieškos, nenuoseklumas veiksmuose, kartais pavydas kitų sėkmei. Kardinalūs įkvėpimo būsenos persiorientavimai – kai pradeda veiksmą ir savigrauža kai nustoja „vežti“. Dvasinio mokytojo paieškos, kuris rūpinsis ir tobulins išskirtinai „Žvaigždę“. Suras joje talentus, pažadins ją, duos konkrečius patarimus kaip naudoti jos talentus, ir galų gale įžvelgs „Žvaigždėje“ naują genijų, žmogų iš didžiosios raidės. Po išsirinkto mokytojo atsisakymo sekti šiuo scenarijumi „Žvaigždėje“, dažniausiai, atsibunda neapykanta tam, ką ji ne per seniausiai dievino. Dažniausiai „Žvaigždė“ visam šitam paaiškinti turi dvi versijas:
• Mokytojo neprofesionalumas: ne įžvelgė.
• Pavydas: įžvelgė, bet atsisakė vystyti.
Kai kurios „Žvaigždės“ dėka šeimos auklėjimo šiuo principu ieško ne mokytojo, o sutuoktinio ar sutuoktinės, skaitydamos, kad paskirti save šeimai, - tai geriausia ką gali padaryti žmogus. Pirmas etapas praeinamas ankstyvoje jaunystėje ir būna labai trumpas.
2. „Žvaigždė“ neseniai suradusi save ir besižavinti tuo
Idėjų ir patarimų srautas, nepriklausomai nuo to reikalingi šie patarimai klausytojui ar ne. Jei iki šio etapo žmogus atėjo palaikomas mokytojo, tai tas ( mokytojas) „Žvaigždės“ akyse tampa galinguoju „Guru“ ir jį reikia rekomenduoti visiems visais klausimais. Visi dalinami į dvi grupes: padedantys „Žvaigždės“ kelyje arba trukdantys. Viskas kas trukdo – atmetama, į tai kas atrodo kad padeda investuojamas visas laikas ir energija, retai atsitraukiant pamiegoti ir pavalgyti. Jei tam reikia kitų žmonių, tai nuo jų „galvos nenulips“ tol, kol jie negaus to ko nori iš jų. Su nuoširdžiu nustebimu „kaip galima galvoti apie kažką kitą, kai yra toks didingas ir šviesus tikslas!“ ( pas Žvaigždę). Tikslingumas, asketizmas, unikalus darbštumas, piktumas, arogancija : kaip savęs aukštinimas „Aš kietas“ arba taip kaip nuolaidumas aplinkiniams „ jie silpni ir jiems reikia padėti ir juos nukreipti“. Dažnai pozicija „Aš kietas“ įauga giliai į pasąmonę ir žmogus nuoširdžiai tiki, kad jis nekenčia nuo arogancijos, o paprasčiausiai atlaidus kitų silpnybėms. Todėl reikalauja daug iš savęs, bet kitiems šių reikalavimų jau neperša. Aktuali “Žvaigždės“ išgijimui patarlė:
- Mokytojau, kaip surasti pusiausvyrą tarp meilės sau ir meilės žmonėms?
- Tam pakanka laikyti save žmogumi....
Iš ankstesnio etapo „Mokytojo“ elgesio scenarijų „Žvaigždė“ taiko jau sau ir tiksliai žino koks žmogaus talentas, kaip jį vystyti ir pritaikyti. „Žvaigždės“ laimei jos kelias vieningas, tai ką ji surado ir nustatė kaip tikrą, gyvenime nepasikeis, o tik tobulinsis ir vystysis savo įvairiapusiškume.
3. Harmonija „Žvaigždės“ įveikusios savo asmeninį susižavėjimą.
Supratusios, kad jos užduotis „ laistyti, o ar užaugs naujo dvasingumo gyvenimo augaliukas“ ir kokiu greičiu tai atsitiks- tai aplinkinių žmonių atsakomybė. „Žvaigždė“ džiaugiasi, kai jos ir kito žmogaus kelias eina kartu, bet lengvai paleidžia kitą žmogų kai keliai išsiskiria.
KARMINĖS UŽDUOTYS
• Išmokti klausyti ir sekti savo Dvasios balsu.
• Įgyti oratoriaus savybes, kai kada netgi kalbėti publikai
• Išmokti jautriai jausti ribas ir harmoningai nukreipti savo dvasinį entuziastą be aplinkinių užgožimo.
• Išmokti praktinės psichologijos pagrindus, kad matyti ir priimti individualius žmonių skirtumus, randant kelią į kiekvieno širdį.
IŠDIRBIMO LYGIAI
1. Lygis. Spindulio naudojimas tik asmeniniais tikslais
Žmogus kelia sau greitus, suprantamus tikslus ir įtikina aplinkinius sekti savo pavyzdžiu. Mėgsta kalbėti dvasingumo temomis, propaguoja visiems priimtinas vertybes, fanatiškai draugauja ir tai pat yra fanatiškas priešas.
2. Lygis. Kitų žmonių žadinimas
Pats tuo metu randasi amžinome savo gyvenimo vietos paieškoje. Žmogus labai tinkamas dvasingiems pokalbiams, gydo (psichologiškai) aplinkinius, padėdamas jiems spręsti jų problemas. Sudaro įvaizdį žmogus, į kurį galima atsiremti sunkią minutę. Atlieka dvasinio mokytojo vaidmenį. Dažnai padeda kreiptis į Dievą.
3. Lygis. Savo kelio suradimas.
Kelias, kuris susijęs su tarnavimu kažkokiam idealui. Jautriai jaučia žmones su panašiais idealais ir moka surasti su jais abipusiai naudingą bendravimą. Dažnai propaguoja idėją galinčia pakeisti šį pasaulį ir žmones, gyvenančius jame. Už paprastų įsitikinimų, labai gerai jaučiamas švarus srautas jungiantis „Žvaigždę“ ir Aukštesnes jėgas.
4. Lygis. Tapimas vienminčių galva.
Kurių užduotis išskirtinai dvasinė, dažnai tolima nuo realaus gyvenimo, bet atneša pasitenkinimą tarnavime jam.
5. Lygis Neasmeninio tarnavimo propagavimas
Tarnavimas mokslui, menui, Dievui. Savęs atsisakymas dėl pasaulinės idėjos.