Pasirinkimas
Dėlionė „Pasirinkimas“ neišsprendžia už mus pasirinkimo problemos, o tik paaiškina aplinkybes, su juo susijusias. Tai yra ši dėlionė vienareikšmio atsakymo pagal principą „Taip“ arba „Ne“. Ji parodo kas įvyks jei mes pasirinksime vieną ar kitą kelią. Jei prieš mus sudėtinga „daugiafunkcinė“ problema, tai reikia ją išskaidyti į atskirus elementus ir išanalizuoti atskirai po kiekvieną žingsnį su šios dėlionės pagalba. Klausimas kurį turime mintyse užduoti: „kas bus, jei aš padarysiu tai, ir kas bus jei aš to nepadarysiu?“ . Kortos parodys kas laukiu vienu ar kitu atveju.
Suformavę klausimą, ištraukite iš kaladės septynias kortas ir išdėliokite sekančiu būdu:
3 1 5
7
4 2 6
Aiškinimas:
7. Signifikatorius. Klausimo įsivaizdavimas, nurodymas į priežastis kodėl jis kyla, problemos charakterio aprašymas ir klausiančiojo požiūris į ją
3,1,5 : Būtent šiuo eiliškumu (3-1-5) kortos rodo chronologinę įvykių eigą: kas įvyks, jei Jūs padarysite tai apie ką galvojate.
4,2,6: kas įvyks, jei Jūs to nepadarysite. Sekančios penkios kortos vaidina šioje dėlionėje raktinę reikšmę:
1. Jei atsiranda korta „Meilės ir Įšventinimo“ ( „Įsimylėjeliai“) , tai reiškia, kad pasirinkimas (pasąmoningai) jau padarytas – tos situacijos naudai, kur guli ši korta
2. „Likimo ratas“ parodo, kad pas klausiantį iš tikrųjų nėra pasirinkimo, kad įvykiai nori jis to ar nenori vystysis ta linkme kur guli ši korta.
3. „Pasaulis“ rodo „vietą, užimama klausiančiojo“. Tai jo rolė ir gyvenimo pašaukimas, todėl kad kryptį kur guli ši korta reikia laikyti pagrindine. Jei ją supa negatyvios kortos, jas tai pat reikia turėti omenyje. Analoginę reikšmę turi:
4. „Žvaigždė“, korta rodanti ateitį ir
5. „Teismas“ rodantis, kur klausiantis suras „lobį“.