ASTROLOGINĖ REIKŠMĖ: Jupiteris/ Uranas harmoningame aspekte su Saule, arba vandenio ženklas kaip išsilaisvinimo simbolis

20. Teismas

Kortos Teismas aiškinime lengva pasiklysti, jei remtis tik pavadinimu. Teismas apskritai, ar tas „teismas“ kuris čia turimas omenyje, tai yra siaubingas teismas ypatingai, apskritai sieja su bausme, atpildu – o tuo pačiu su baime ir beviltiškumu. Tuo tarpu korta remiasi visų pirma į paveiksliuką, jungiančiam visų pirma kultūrinius ir mitinius pagrindus. Teismo kortoje vaizduojamas atgimimas, tai yra išsilaisvinimas iš kažko, ilgai buvusio paslėpto ir užguito; tai išėjimas tikrojo, Dieviško prado išėjimas iš tamsos į dienos šviesą. Tokiu būdu šios kortos reikšmė labai pozityvi. Ji įkūnija svarbų, ryžtingą žingsnį kelyje tapimo asmenybe, sėkmingą eilinio etapo užbaigimą jos alcheminėje transformacijoje, tai yra žemesnės materijos virsmą aukštesne. Įvykių plane ši korta tai pat reiškia išsilaisvinimą- nuo kokių tai rūpesčių arba nemalonaus žmogaus, nuo „asmeninių“ savybių tokių kaip drovumas, baimingumas ir t.t. Ir tuo pačiu ji gali rodyti, kad šiame reikale, apie kurį mes klausiame kaip tik ir slypi „lobis“, ieškomas mūsų.

Darbas: Teismas reiškia pokyčius darbe. Ateina kažkokia reikšminga fazė, praktikoje dažnai susijusi su išėjimu arba perėjimu į kitą darbą. Bet kuriuo atveju mes priimam šias permainas kaip išsilaisvinimą – ir kaip galimybę pažvelgti į savo vidų, suprasti kame yra mūsų tikrasis pašaukimas. Bet jei net jokių formalių pokyčių suvokiamoje ateityje nenumatoma, mes išsilaisviname nuo kažkokių senų problemų, atsibodusių įsipareigojimų ir senų „uodegų“. Tada korta rodo, kad po mūsų gyvenimo išoriniu ramumu atsiveria asmeninės kūrybinės savirealizacijos šaltinis. Įvykių plane ji gali reikšti sėkmingą egzaminų išlaikymą, kažkokio projekto arba užduoties užbaigimą, mokslų arba kursų baigimą, kvalifikacijos pakėlimą.

Sąmonė: Čia prieš mus atsiveria šešėlinės mūsų asmenybės pusės apie kurias mes iki šiol net negalvojome arba jas pamiršome. Dabar mes galime išsilaisvinti iš jų, atverti sau jų tikrąją, šviesiąją prigimtį. Toliau Teismo korta mums gali rodyti įvykius, kurių pagalba mes išsilaisviname nuo buvusių ryšių, įpročių arba idėjų-fix ; dažniausiai čia sąmonės pabudimas, išsilaisvinimas nuo narkotinės priklausomybės arba kitų iliuzijų, grįžimas į laisvę, prie kūrybos grožio suvokimo.

Asmeniniai santykiai: Mes randamės prie „lobio“ atradimo slenksčio mūsų dabartiniuose santykiuose arba, jei duotuoju momentu mes gyvename vieni, tai prieš sutinkant žmogų su kuriuo turėsime santykius. Tai nebūtinai turi būti pasakų princas ar „mūsų svajonių moteris“, o paprasti gilūs vidiniai pokyčiai, kurių dėka mums taps aišku, kas mums iki šiol trukdė įsigyti šį lobį. Toks daugelio pasakų ir mitų siužetas: ilgo kelio pabaigoje herojus įveikia paskutinius barjerus ( tame tarpe nuosavas baimes ir pasišlykštėjimą) – ir įvyksta stebuklas, baisi pabaisa virsta nuostabiu princu arba princese.