MĖNULIS(XVIII)PAŽEISTAS – GYVENIMAS ILIUZIJŲ PASAULYJE
Kaip ir pažeistas „Velnias“ „Mėnulis“ pažeistame variante jungia iš karto dvi energijas, pačio „Mėnulio“ ir „Žynės“ į kurią pavirs po išskaidymo. Tai sudaro neišvengiamą dvilypumą tarp žmogaus vidinio pasaulio ir išorinio žmogaus elgesio. Pas „Mėnulį“ turtingas vidinis pasaulis, bet tuo pačiu atsikyrimo jausmas, negalėjimas pritapti šiuolaikinėje realybėje ir tuo pačiu begalinis noras išmokti žaisti socialinius žaidimus ir tapti tokia kaip kiti. Žmogus su tokiu Spinduliu, dažniausiai svajotojas ,nori tapti rašytoju režisieriumi, pasidalinti savo vidiniu grožiu su kitais. Bet realiame pasaulyje, gyvena pilką niekuo neypatingą gyvenimą. „Mėnulis“ matuojasi socialines kaukes, vengia konfliktų, bet aplinkybės „kaip specialiai“ atveda į jos gyvenimą konkrečius žmones, kurie provokuoja ją konfliktams. Ir „Mėnulis“ supyksta, pradeda fiziškai ar magiškai (prakeikiant) bausti skriaudikus.
Kada priešas stipriai nukentės arba bus sunaikintas, „Mėnulis“ siaube sutverto, bėga į savo vidinį pasaulį, atsiribodamas nuo išorinio pasaulio fantazijų ir minčių siena. Net jei bausmė atlikta magišku būdu, pažeistas „Mėnulis“ dėka „Žynės“ energijos visada tiksliai žino, kad įvykiai nubaudę priešininką jos rankų darbas.
Pažeistas spindulys nurodo seną Dvasią, tai reiškia aukštą intelektą, bet dėka žmonių baimės „Mėnulis“ stengiasi jį nukreipti į beveides veiklos sritis, technines, mokslines, kur žmogaus faktorius, kaip jai atrodo ne toks svarbus. Žmogus su tokiu spinduliu siekia žmogiško bendravimo, bet mažame, patikrintame rate, kur stengiasi neįsileisti potencialių priešų. Labai vertina draugystę ir visomis jėgomis bando išsaugoti netgi griūvančius santykius su žmonėmis, kuriuos pasirinko artumui. Daro tai, net paminant savo interesus. „Mėnulis“ labai rūpestingas artimųjų atžvilgiu, globoja juos. Vienok nuoširdžiai bijodama už juos, sukuria prote gąsdinančias situacijas, kas gali privesti iki to, kad spontaninės magijos būdu, „Mėnulis“ gali jas paleisti realizacijai. Maksimaliai užgniaužia savo pyktį, linkusi į depresiją ( pyktis be entuziazmo), nuoskaudoms. Tokiais periodais, stipriai fonuoja, šiais išgyvenimais nuodydama aplinkinių gyvenimą. Moteris „Mėnulis“ dažnai turi problemų su vaikų gimimu ir ko pasekmė skausmingas prisirišimas prie savo vaikų. Vyras „Mėnulis“ ieško būdų pabėgti nuo realybės: į knygas, kompiuterinius žaidimus, sugalvotus pasaulius, blogiausiais atvejais į alkoholį ir narkotikus. „Mėnulio“ gyvenime daug mistinių sutapimų, kuriuos ji kolekcionuoja. Dažnai nesugeba atskirti , situacijos numatymo nuo savo įtakos į ateities įvykius. Turi iškreiptą pasaulio suvokimą tuose klausimuose, kurie stipriai gąsdina arba kuriuos laiko prioritetiniais. Ginčytis su „Mėnuliu“ beprasmiška , logiški argumentai atsitrenkia į ką ne mažiau logiškus „Mėnulio“ argumentus. Vienintelis būdas ją įtikinti, išmušti ją iš iškreipto pasaulio suvokimo remiantis dabartini arba buvusia „Mėnulio“ patirtimi. Skirtingai nei pas evoliucinį, pas pažeistą „Mėnulį“ išlieka galimybė pamatyti savo patirtį tokią kokia ji yra, o ne iškreiptu įsivaizdavimu apie ją.
PSICHOLOGINĖS SAVYBĖS
Svajingumas, uždarumas, turtingas vidinis pasaulis su kuriuo gali pasidalinti tik su tais kuriuos pasirinks artumui. Noras pasislėpti savo vidiniame pasaulyje pas pažeistą „Mėnulį“ yra todėl, kad „Žynės“ energiją neleidžia jai matyti pasaulio iškreiptu būdu, bet jos baimės apsunkina jos buvimą realybėje. Tai pat trukdo ir pykčio priepuoliai iškylantys susidūrus su sudėtingu žmonių pasauliu, ir suvokimas kad jos mentalinis pasaulio paveikslas gali realizuotis atnešdamas žalą aplinkiniams ( o užmokesčio už magišką užpuolimą dar niekas neatšaukė) . Atminkime- kad pažeistas „Mėnulis“ sena Dvasia ir turi didelį potencialą, kad nuoširdžiai tarnautų šiam pasauliui. Jei trūksta tik idealaus būdo tai padaryti, o „Mėnulis“ ieško būtent idealo. Jai norisi padėti žmonėms pasikeisti, o iš kitos pusės nei viena permaina negalima be praradimų.
Atminkite posakį „laimė visiems dovanų ir tegu niekas neišeis nuskriaustas“ tai „Mėnulio“ svajonė. Daugumoje jis utopijos šalininkas ir panašu į tai, kad daugelį literatūrinių utopijų parašė būtent pažeisti „Mėnuliai“
Dėl to kad pereiti nuo utopijų į realius pasaulio pokyčius ( „Mėnulis“ kaip sena Dvasia to siekia) reikia iš pradžių pamatyti ir priimti pasaulį tokį koks jis yra realybėje, o ne iškreiptai. Ir tai reiškia, kad reikia suprasti , kad viskas ką daro Dievas –viskas į gerą. Tokį pasaulio suvokimo potencialą “Mėnulis“ turi, bet jis (potencialas) ją gąsdina. Kai ji pradeda žadinti kitus žmones ( tuos, kuriuos laiko savo globotiniais), jų senas gyvenimas pradeda braškėti per siūles, ir „Mėnulis“ siaube bando viską ištaisyti, suprasdama kad tai neįmanoma. Po kurio laiko „Mėnulį“ apima visiškas nenoras kištis į aplinkinių žmonių gyvenimą, bet noras globoti užduoda toną stipriems vidiniams konfliktams ir prieštaravimams. Pažeistas „Mėnulis“ labiau nei bet kurio kito „ Spindulio“ atstovas, linkęs prisiimti atsakomybę už tai kas vyksta artimųjų gyvenime, o savo gyvenimą laiko nelaimingu, dėl fatališkų aplinkybių srauto.
KARMINĖS UŽDUOTYS
Pastebėta, kad iki išsiskaidymo momento, tikras savęs realizavimas pažeistiems Spinduliams ( „Mėnuliui“ ir „Velniui“) neįmanomas. Todėl pagrindinė „Mėnulio“ užduotis, išskaidyti spindulį. Pradžiai reikia išmokti priimti nuosavus išgyvenimus ir prisiimti pilną atsakomybę už juos. Būtinai reikia juos kontroliuoti ir sugebėjimas spontaniškai prakeiti bus nukenksmintas.
IŠDIRBIMO LYGIAI
1. Lygis. Spindulys sau.
Sukuriamas glaudus artimųjų ratas, susidedantis iš dviejų trijų žmonių, kuriems priimta morališkai palaikyti vienas kitą pagal principą : kartu gyventi (išgyventi) lengviau. Tokia savotiška sanatorija, kurioje vyrauja utopinės idėjos.
2. Lygis. Spindulys kitiems
Čia prasideda pagrindinės problemos, kada žmogus aiškiai mato, kad jo įtakoje artimiesiems realiai tampa blogai, bet su savimi padaryti nieko negali.
3. Lygis Spindulio specialistas
Sąmoningas išėjimas iš tamsaus spindulio teritorijos , užgniaužimas savo pagrindinių išgyvenimų. Ilgesingas, bet sąmoningas atsisakymas artumo, dėl baimės įtakoti kitų žmonių gyvenimą. Toliau jau eina spindulio išskaidymas. Beje išskaidžius susiformuoja trečio lygio „Žynės“ spindulys arba pirmi du lygiai praeinami labai greitai. Pastebėta, kad žmogus su išskaidytu „Žynės“ spinduliu skiriasi nuo paprasto „Žynės“ spindulio. Toks žmogus išsaugo vidinę šilumą ir emocinį lankstumą, likusį nuo „Mėnulio“