ASTROLOGINĖ REIKŠMĖ: Deivės, kurias vaizduoja nuogas jojančias ant liūto : Geba, žmona hetų audros dievo; Babilono deivė Ištara, rišanti dangaus pabaisą prie pavadėlio, kad paleistų jį prieš Urduką, Gilgamešo miestą; graikų nimfa Kirena, valdanti liūtus be ginklo
11. Jėga
Jėgos korta tam tikra prasme gimininga su korta Magas. Taip kaip ir pas ją, neaprėpiama šio Arkano jėga sukoncentruota į gilią vidinę harmoniją. Jei pas galingąjį Magą – kaip rezultatas vidinio harmoningo sąmonės ir pasąmonės bendradarbiavimo, tai gyvybinė jėga, drąsa ir aistra šios kortos yra išraiška tos harmonijos, kurią civilizuotas žmogus suranda savo gyvuliškoje natūroje. Tai atspindi ir mituose, pavyzdžiui, kaip draugystė Gilgamešo ir Enkidu, buvusiu iš pradžių jo nesutaikomu priešininku. Ši korta akivaizdžiai parodo, kad mūsų tikslas- ne tame, kad išmokti slėpti savo instinktus po blankia geranoriškumo uždanga, gyvenančias mumyse archajiškas baisiais jėgas, o tame, kad išmokti jas tramdyti meile, minkštumu ir užsispyrimu. Tokiu būdu, mes įgysime kontrolę ne tik šioms laukinėms gamtos jėgoms, bet ir tiems energijos rezervams, kuriuos mums anksčiau tekdavo naudoti tam, kad suvaldyti ir nuraminti šias jėgas
Darbas: Čia ši korta reiškia, kad atiduodam darbui visas jėgas ir dirbame „ne iš baimės, o iš sąžinės“. Kai esame geroje fizinėje formoje, tai imamės darbo ryžtingai ir su entuziazmu, o pasiekę tikslą su džiaugsmu aptinkame, kad jėgų pas mus tik padaugėjo. Tokiu būdu ši korta simbolizuoja periodą aukščiausio kūrybinio potencialo pakilimo, degantį norą dirbti, ir tuo pačiu džiaugsmą ir sėkmę.
Sąmonė: Šiame lygyje korta rodo reikšmingų pokyčių atėjimą, suprasti kuriuos padeda joje pavaizduoti alchemijos simboliai. Raudonas liūtas alchemijoje simbolizuoja priemones, su kurių pagalba įvairūs žemesni elementai paverčiami auksu. Žmogui tai reiškia, stovinčią prieš jį užduotį: neatstumti ir neužgniaužti tūnančias savyje jėgas, taip dažnai vadinamas „žemais instinktais“, o „nuimti“ priešiškumą tarp mūsų civilizuotos sąmonės ir gyvulinės natūros. Tuo pačiu „nuimti“ trejopu suvokimu: 1) nuimti šį priešiškumą iš kasdienybės 2) „nuimti“ turima omenyje šių jėgų „įdarbinimą“ ir paverčiant jas savo darbuotojais ir, 3) kaip moko dialektika „nuimti“ jas kaip priešingybes šiame lygyje, kad perkelti į kitą, aukštesnį, kur jos nustos kovoti viena su kita, o susijunks į vieną neįveikiamą jėgą.
Asmeniniai santykiai: Tai, visų pirma, aistra. Ji pasireiškia santykiuose, charakteringais gyvumu, karštu temperamentu, o kartais ir dramatiškais susirėmimais. Tokios sąjungos – neišsiankantis energijos ir jėgos šaltinis, kurios būtinos mums kasdieniniame gyvenime, nors buvo atvejų kai šie susidūrimai turėjo tragiškas pasekmes – paimkite Karmen ir Dona Chose iš įžymios Bize operos.