KETURIŲ PAGRINDINIŲ TARO MOKYKLŲ ANALIZĖ

Po Taro kortų sistemos atgimimo, išryškėja dvi sistemos – prancūzų ir anglų ( Levi ir Mazerso). Šias sistemas galima laikyti vėlesnių mokyklų pradininkėmis. Per kelerius metus, ant jų bazės atsiranda, trys gerai aprašytos mokyklos : Papiuso, Kraulio ir Vaito ir XX amžiaus pabaigoje atgimsta Marselio Taro ( ketvirta mokykla). Visi dabartiniai tyrinėtojai remiasi šių mokyklų duomenimis. Pateiksime trumpus pavyzdžius kuo jos skiriasi:

1.  Kortų išvaizda.

Sulyginsime 1, 6 ir 11 Didžiuosius arkanus.

Papiusas:

Magas: Magas stovi prieš akmeninį stalą, ant kurio guli trys daiktai: Taurė, Kardas, Pentaklis. Dešinė Mago ranka pakelta, joje jis laiko skeptrą. Virš galvos begalybės ženklas.

Įsimylėjėliai: Dviejų kelių išsišakojime stovi jaunuolis. Iš abiejų jo pusių stovi dvi moterys, kurios siūlo jaunuoliui eiti jų keliu. Danguje matoma Genijaus figūrą, besitaikanti į vieną iš moterų.

Jėga: Lauke sėdi liūtas, už jo nugaros stovi Mergina, su apnuoginta dešine krūtine, dešine ranka prilaikydama išžiotus liūto nasrus. Virš merginos galvos begalybės ženklas.

Krauli

Magas: Magas juda šokdamas ir žongliruodamas daiktais. Ant jo galvos Hermio kaducejus.

Įsimylėjėliai: Prieš aukštą Dievišką figūrą stovi dviese: Jaunuolis ir Mergina, susikibę rankomis. Danguje matomas Erotas užrištomis akimis.

Jėga: Ant daugiaveidžio žvėries sėdi apsinuoginusi mergina, išsirietusi orgazme, jos dešinėje pakeltoje rankoje matosi išsiskleidęs lotoso žiedas.

Vaitas

Magas: Magas stovi prieš stalą su keturiais daiktais ( panašiai kaip pas Papiusą tik ant stalo dar skeptras). Dešinė ranka su skeptru pakelta, virš galvos begalybės ženklas.

Įsimylėjėliai: Adomas ir Ieva rojaus sode, danguje Archangelas Rafaelis pakeltomis virš jų rankomis.

Jėga: Pagrindinis skirtumas tame, kad Vaitas sukeitė vietomis Arkaną „Teisingumas“ ir „Jėgą“. Tokiu būdu „Jėga“ tapo 8-tu, vietoj 11-o. Pats paveikslas praktiškai nesiskiria nuo Papiuso tik, pas jį mergina pavaizduota su atvira krūtine, o pas Vaitą su uždara.

 

Marselio Taro

 Magas: Pas Magą ant stalo daugybė daiktų, ant galvos užsidėjęs plačia skrybėlę, kurios kraštai panašūs į begalybės ženklą.

Įsimylėjėliai: Jaunuolis stovintis tarp merginos ir moters ir kūdikis besitaikantis iš lanko į jaunuolio petį.

Jėga: Moteris su plačia skrybėle, kurios kraštai panašūs į begalybės ženklą, atveria arba užčiaupia mažo gyvulio nasrus.

Mažieji arkanai:

Papiusas: Mažųjų arkanų kortos neišpieštos t.y. jose tik skaičiai ir simboliniai ženklai. Pavyzdžiui, kortoje Taurių dviakė, bus nupieštos dvi Taurės. Ant Kardų penkiukės bus nupiešti penki kardai.

Krauli: kiekviena mažųjų arkanų korta turi savo pavadinimą ir simbolinį piešinį. Pavyzdžiui, ant Taurių dviakės nupieštas Lotoso žiedas, iš kurio teka vanduo ir pripildo dvi taures. Viršutiniuose kortos kampuose nupiešti astrologiniai simboliai: Venera ir Vėžys. Korta vadinasi meilė.

Vaitas: Kaip ir Krauli sistemoje, kiekviena korta turi savo simbolinį pavadinimą, kortoje pavadinimas nerašomas, bet atsispindi paveiksle. Pavyzdžių Taurių dviakėje pavaizduota: Jaunuolis ir Mergina stovintys vienas prieš kitą ir rankose laikantys Taures, ant kurių nupieštas Hermio kaducejus su Liūto galva viršuje, papuoštoje dviem simboliniais sparnais iš šonų. ( pas tikrą Hermio kaducejų vietoje liūto piešiamas rutulį). Korta aprašyme vadinasi Meilės valdovas.

Marselio Taro: mažieji arkanai neišpiešti ir neturi perverstų reikšmių. Pavyzdžiui Taurių dviakėje nupieštos dvi Taurės.

2. Kabalos raidės Didžiuosiuose arkanuose.

Kiekvienai Taro kortai buvo surastas Kabalos atitikmuo, išskyrus Marselio Taro mokyklą. Kabalos raidės ne visada rašosi Taro kortos paviršiuje, bet knygose apie Taro apie jas būtinai rašo. Tai mums padeda suvokti, kad kiekvienoje mokykla turėjo savo knygą, net jei autorius nenorėjo nurodyti savo pradinės mokyklos. Taigi:

Papiusas: Taip kaip ir Levi, laikė kad korta Magas yra pirma Didžiųjų Taro arkanų korta ir būtent todėl ją atspindi pirma senovės žydų alfabeto raidė ( Kabalos) – Alef. Atitinkamai antram arkanui Izidė – antra raidė Bet ir taip toliau. Beje Juokdariui 21 (0) Arkanui , atitinka 21 raidė Šin.

Krauli: taip kaip ir Mazersas, pradėjo Didžiųjų arkanų skaičiavimą nuo nulinės Juokdario kortos, ir būtent jai tenka raidė Alef. Atitinkamai Magui, atitenka antra raidė Bet ir taip toliau. Visi kabalos atitikimai perstumti per vieną.

Vaitas: Pradėjo savo Taro arkanų skaičiavimą, nuo nulinio arkano , bet vedamas savo astrologinių skaičiavimų sukeitė Teisingumo ir Jegos didžiuosius arkanus, bet kabalos raidės liko po savo numeriais, todėl dabar Jėgai tenka raidė Tet, o Teisingumui – Lamed.

Marselio Taro: Šioje sistemoje nėra atitikimų tarp kabalos ir didžiųjų arkanų. Todėl tai stipriai įtakoja Didžiųjų arkanų aprašymus , todėl skirtumai tarp Taro mokyklų tampa akivaizdūs.

3. Filosofinis požiūris į būrimą Taro kortomis

Papiusas: laikosi Egipto versijos apie kortų kilmę. Jo nuomone į Egiptą šios ezoterinės žinios atkeliavo iš Atlantidos. Papiuso sistemoje Taro kanalas, kaip jungtis į Aukštesnę sąmonę, per Izidės Egregorą (kuri yra Taro globėja). Su tuo susijusios sąlygos, kurių reikia laikytis buriantis. Pavyzdžiui nėra klausimų skaičiaus ribojimo, kuriuos galima užduoti kortoms vieno būrimo metu, nesvarbu kuria ranka traukiame kortas iš kaladės. Pagal Papiusą, kortas įkvepia Izidės dvasia ir jos yra puikus pašnekovas, kuris gali padėti išsiaiškinti tiek smulkias, tiek sudėtingas problemas.

Kraulis: laiko, kad Taro – raktas į žmogaus pasąmonę ( t.y informaciją saugomą mūsų atmintyje, bet nesuvokiamoje) Pagal jį visi mes pajungti prie informacinio žemės srauto ir su Taro kortų pagalba galime jį iššifruoti . Darbo su pasąmone palengvinimui Kraulis rekomenduoja: traukti kortas kaire ranka, būnant ypatingoje būsenoje artimam meditatyviajam. Kortas geriau dėti ant žalios medžiagos, taip kaip žalia spalva sukuria gerą energetinį foną aplink klausiantį. Pagal Kraulio sistemą nerekomenduojamas dažnas burimasis ir atitinkamai klausiantysis turi užduoti tik svarbius sau klausimus.

Vaitas: Pateikia Taro sistemą atitinkančią astrologinei sistemai. Jo Taro kortų aprašymų bazė astrologiniai kortų atitikimai. Taro kortų fenomeną greičiausiai priima kaip mokslininkas arba psichologas, todėl jo sistemai nereikia jokių papildomų atributų.

Marselio Taro: Turi dvi kryptis: pirmoje :  Taro su 36-iomis būrimo kortomis ir joms priskiria prognozuojančias savybes. Antroje kryptyje, pirminis kilmės šaltinis Valentinas Tombergas, Taro prilyginamas raktui į Hermio tradicijas. Jo Taro sistemos aprašymus galima naudoti meditacijoms bet ne būrimui. Kaip matote Taro mokyklos skiriasi, todėl dažniausiai dabartiniai ieškotojai dirba pagal vienos mokyklos kryptį. Tikimės Jums tai padės atskirti vienus nuo kitų.