ASTROLOGINĖ REIKŠMĖ: Marsas Skorpione, savo pačia „tamsiausia“ forma, kaip troškimas griovimo ir naikinimo.

72. Kardų Penkakė

Kardų Penkakė, tikriausiai, pati „bjauriausia“ Mažųjų Taro Arkanų korta. Ji reiškia konflikto aštrėjimą, niekingą skandalą, „smūgius žemiau juostos“, niekšybes ir išdavystę. Tuo pačiu korta nerodo ar tai mūsų pačių veiklos pasekmės, ar mes patys atsidūrėme tokioje nepavydėtinoje padėtyje kaip auka. Tai mums gali paaiškinti kitos dėlionės kortos. Bet kuriuo atveju Kardų Penkakė reiškia „Pergalės puotą“, kuri neilgai džiugins nugalėtoją.

Darbas: Čia Kardų Penkakė įkūnija savimi sunkų periodą, susijusį su intrigomis, apkalbomis, ir pačiais niekingiausiais įžeidimais, po kurio dažniausiai seka atleidimas, o kartais ir dramatiška tąsa teisme. Bet korta tai pat gali reikšti ir kažkokį jausmingą smūgį – projekto atmetimą, egzamino neišlaikymą. Kartais tai gali būti ir maniera veikti labai nesąžiningai, „ėjimas per lavonus“

Sąmonė: Sąmonės lygyje ji reiškia, kad mes išgyvename periodą agresyvaus, destruktyvaus mąstymo, kurio išraiškos formos – nuo susierzinimo ir troškimo griauti iki žmogaus nekentimo ir prievartos kultūros. Kartais šie proveržiai atsisuka prieš mus pačius – formoje nuoseklaus kenkimo savo sveikatai arba savižudybės bandymų. Pati nemaloniausia forma – „kryžiuočio psichologija“, laikančio arba išreiškiančio savo naikinančią veiklą kaip „geradarišką“ arba tarnybą kažkokiai aukštesnei jėgai. Pažinimo srityje ji gali reikšti netikėtą krachą visų buvusių idealų ir susijusio su tuo gilų nusivylimą, gali būti pradžia kelio tikram Pažinimui.

Asmeniniai santykiai: Beširdiškumo periodas, neapykantos, visokių niekšybių, ir iš ties sadistiškas troškimas keršto, kada partneriai suduoda vienas kitam pačius žiauriausius ir negailestingus smūgius. Tai atsitinka tokiose sąjungose, kurios jau iširo, arba tai greitai atsitiks. O todėl kad taip įsiaudrinę priešininkai jau negali patys susitarti vienas su kitu, tai jų susitaikymui gali padėti kažkas trečias, asmuo visiškai neutralus. Ir tik tuo atveju, jei tam ryšis abu partneriai, todėl kad tas kuris save laiko „stipresniu“ ( arba labiau teisiu), dažniausiai su pasityčiojimu atmeta bet kokius susitaikymo bandymus.